Aktuality

Udržitelnost projektu
V rámci udržitelnosti projektu Slovanské gymnázium připravilo ve spolupráci s Fyzikální pedagogickou společností a pobočkou JČMF v Olomouci na období září 2016 – červen 2017 cyklus akreditovaných celodenních seminářů (č.j.: MŠMT – 33312/2013-1-776), kterými navazuje na realizaci projektu Rozvoj profesních kompetencí učitelů fyziky základních a středních škol v Olomouckém kraji.
Všichni zaregistrovaní učitelé, kteří se seminářů účastnili v rámci projektu jsou o jednotlivých akcích informováni přímo mailem, další zájemci se mohou přihlásit přes ufyz.sgo@emailcz.


4. 1. 2016
Ukončení projektu
Projekt pro učitele fyziky byl ukončen v prosinci 2014. Pokud se Vám naše semináře líbily a byly Vám přínosem sledujte naše webové stránky, pokračování bude ve školním roce 2016/2017 v rámci udržitelnosti. Bohužel již bez dotací z EU, takže za malý poplatek.
Učitelé, kteří jsou v naší databázi budou o každé akci včas informováni mailem.
11. 1. 2015

Fyzikální měření v přírodě a v technice

Lektor: Prof. Ing. Bohumil Vybíral, CSc. (Přírodovědecká fakulta Univerzity Hradec Králové)

Počet výukových hodin: 2

Datum konání: 15. červen 2012

Místo konání: 
 Přírodovědecká fakulta UP Olomouc

Anotace:

Význam měření pro fyziku a ostatní přírodní a technické vědy. Vývoj soustav jednotek. Historie realizace 1 metru, 1 kilogramu a 1 sekundy. Historie měření délky, hmotnosti a času s ukázkami měřidel. Objev a formulace zákona všeobecné gravitace. Objevy v elektřině a magnetismu a formulace zákonů elektrodynamiky. Měření v obvodech elektrického proudu; ukázky měřicích přístrojů. Maxwellova teorie elektromagnetického pole, Hertzovy experimenty; generování a vlastnosti elektromagnetických vln. Problémy kolem éteru. Východisko: STR podle Einsteina. Složitost moderních měřicích metod a měřicích přístrojů – ukázky zařízení.