Aktuality

Udržitelnost projektu
V rámci udržitelnosti projektu Slovanské gymnázium připravilo ve spolupráci s Fyzikální pedagogickou společností a pobočkou JČMF v Olomouci na období září 2016 – červen 2017 cyklus akreditovaných celodenních seminářů (č.j.: MŠMT – 33312/2013-1-776), kterými navazuje na realizaci projektu Rozvoj profesních kompetencí učitelů fyziky základních a středních škol v Olomouckém kraji.
Všichni zaregistrovaní učitelé, kteří se seminářů účastnili v rámci projektu jsou o jednotlivých akcích informováni přímo mailem, další zájemci se mohou přihlásit přes ufyz.sgo@emailcz.


4. 1. 2016
Ukončení projektu
Projekt pro učitele fyziky byl ukončen v prosinci 2014. Pokud se Vám naše semináře líbily a byly Vám přínosem sledujte naše webové stránky, pokračování bude ve školním roce 2016/2017 v rámci udržitelnosti. Bohužel již bez dotací z EU, takže za malý poplatek.
Učitelé, kteří jsou v naší databázi budou o každé akci včas informováni mailem.
11. 1. 2015

Nanotechnologie a nanověda na prahu 21. století

Lektor: Prof. RNDr. Miroslav Mašláň, CSc.  (Přírodovědecká fakulta UP, Olomouc)

Počet výukových hodin: 2

Datum konání: 15. červen 2012

Místo konání: 
 Přírodovědecká fakulta UP Olomouc

Anotace:

Pohledy do nanosvěta. Fyzikální základy nanotechnologií. Historie nanotechnologií. Nanomateriály (vlastnosti, metody jejich syntézy a studia, nanomateriály v přírodě). Využití nanomateriálů v elektronice, medicíně, životním prostředí, umění.